Herní systém:

• hrací plocha je 27x13 metrů
  • minimální počet hráčů na hřišti 3+1, pokud je méně hráčů zápas je kontumován ( nepočítá se vyloučení )
  • hrací čas je 3x7 minut hrubého času, čas se zastavuje pouze poslední dvě minuty poslední třetiny nebo při zranění a vyloučení!
  • během základní skupiny není povolen time-out
  • ocenění střelců a kanadského bodování se může účastnit každý hráč hrající maximálně Královehradeckou ligu pod ČFbÚ.
  • za nenastoupení k zápasu je pokuta a kontumace 5:0 pro soupeře
  • bodové hodnocení: 3 body vítězství, 2 body váhra na nájezdy, 1 bod prohra na nájezdy, 0 bodů prohra. Při nerozhodném stavu se jede serie tří nájezdů.
  • Při rovnosti bodů je hlavním měřítkem vzájemný zápas, při rovnosti více týmů se počítá minitabulka.

Soupisky hráčů:

• na soupisce může být celkem 15 hráčů včetně golmanů
  • v každém týmu můžou být maximálně tři registrovaní hráči a to včetně gólmana
  • každý tým nastupuje vždy celý ve stejné barvě, upřednostňujeme dresy s čísly ale nejsou podmínkou, pouze stejná barva týmu.
  • v každém zápase můžou nastoupit pouze dva registrovaní hráči do pole, nepočítá se golman
  • do zápasu může nastoupit pouze hráč uveden na soupisce
  • každý hráč může absolvovat pouze jeden přestup za sezónu
  • povolené přestupy jsou vždy mezi 4 a 5.kolem a mezi  7 a 8.kolem ( povolen přepis 4 hráčů )
  • každý přestup musí být nahlášen vedení AFL Broumov
  • hostování hráčů je v lize zakázáno

Zápis o utkání:

• každý kapitán si před začátkem prvního zápasu v hracím dnu vyzvedne soupisku kde odškrtne aktuální soupisku hráčů pro dané kolo, podepsanou soupisku odevzdá na časomíře
  • nastoupení hráče mimo odsouhlasenou soupisku vede ke kontumaci zápasů kde tento hráč nastoupil
  • po každém zápase doporučujeme překontrolovat záznam o střelcích a asistentech, ať se pak neřeší případné chyby emailem
  • po každém kole bude zápis převeden na web do statistik hráčů a výsledky do tabulek

Rozhodčí a tresty:

• rozhodčí deleguje na žádost vedení AFL Broumov komise rozhodčích ČFbU ( nebo pískají rozhodčí z AFL Broumov )
  • běžné vyloučení bude na 1 minutu běžné vyloučení a 3 minuty větší, osobní trest je 7 minut.
  • nebude tolerován žádný slovní ani fyzický výpad na rozhodčí
  • slovní výpad bude trestán vyloučením 3 minuty případně osobní trest 7 minut, v případě extrému ČK1.
  • slovní napadání organizátorů ( časomíra a podobně ) bude trestána také vedením ligy ( trest minimálně na jeden zápas opakovaně vyloučení trvale z ligy )
  • fyzické napadnutí rozhodčího bude pro hráče pod trestem vyloučení z AFL Broumov trvale!
  • hráč který napadné jiného hráče je automaticky vyloučen na jedno hrací kolo!
  • Hráč, který obdrží 3x ČK 2 nebo 3 během jedné sezony bude ihned vyloučen ze soutěže a nesmí se již nikdy účastnit!
  • tým který obdrží 5x ČK2/ČK3 je automaticky vyloučen bez nároku na vrácení startovného!
  • veškeré závažné provinění proti pravidel AFL Broumov řeší disciplinární komise složená z vedení ligy a případně kapitánů ligy.

Pokuty:

• za nenastoupení k zápasu ( kontumace 0:5 ) 100,- za jeden zápas. Hradí se vedení ligy. ( DDM Ulita Broumov )