baner.jpg

Propozice ligy 2018/19

Propozice ligy pro sezónu 2018/19 konečná verze! Další úpravy už nebudou a proto již nepište připomínky, leda až na tu další sezónu 2019/20.

1.herní systém:

 1. hrací plocha je 28x13 metrů.
 2. minimální počet hráčů na hřišti 3+1 ( kromě vyloučení ), pokud je méně hráčů může tým nastoupit pouze po dohodě s organizátory.
 3. hrací čas je 3x7 minut hrubého času, čas se zastavuje pouze poslední dvě minuty poslední třetiny ( pokud je rozdíl skóre větší než 5 ) nebo při zranění a vyloučení!
 4. hraje se dle aktuálních pravidel českého florbalu na danou sezónu! Aktuální změna pravidel je k 1.7.2018!
 5. týmy se dostaví do haly 30.minut před prvním zápasem. Časy zápasů se mohou posouvat na dřívější čas, proto dřívější dostavení se k zápasům.
 6. během základní skupiny a předkola playoff není povolen time-out
 7. za nenastoupení k zápasu je pokuta a kontumace 5:0 pro soupeře, čekací doba 3.minuty po pevně daném čase zápasu dle rozpisu.
 8. za nenastoupení na dvě ligová kola následuje vyřazení týmu z ligy a to doživotně a kontumace všech zápasů ve prospěch soupeřů..
 9. bodové hodnocení: 3 body vítězství, 2 body výhra na nájezdy, 1 bod prohra na nájezdy, 0 bodů prohra.
 10. při nerozhodném stavu se jede série tří nájezdů, poté náhlá smrt.
 11. liga má 10 kol základní části a každý tým odehraje 8 hracích dnů.
 12. prvních 6 týmů postupuje rovnou do čtvrtfinále, týmy na 7. – 12.místě budou hrát předkolo playoff o dvě postupová místa.
 13. první čtyři týmy si po odehrání předkola zvolí své soupeře, popořadě od prvního po čtvrté ( termín bude vždy upřesněn ).
 14. čtvrtfinále a semifinále se odehraje na dva zápasy, kde při rovnosti bodů rozhodne skóre a při rovností i skóre rozhodnou nájezdy.
 15. pokud další sezóna 2019/20 bude rozdělena na dvě ligy, padají poslední čtyři týmy do druhé ligy automaticky ( vše ale bude včas zveřejněno v průběhu ligy ).

2.soupisky hráčů:

 1. na soupisce může být celkem 15 hráčů včetně gólmanů.
 2. v každém týmu můžou být maximálně tři registrovaní hráči ( do pole ) maximálně soutěž Divize celostátní soutěže!! Je dovolen pouze jeden hráč Divize na každé soupisce, vyšší soutěž není povolena. U každého registrovaného hráče se počítá výše soutěže podle toho kde nejvýše nastoupil v soutěži ČFbÚ! ( to znamená že když je někdo na soupisce v nižší soutěží ale také nastupuje a to i občas za tým ve vyšší soutěži tak se počítá vždy ta vyšší ) U dorostu a Juniorů se počítá jako maximálně povolená soutěž druhá liga.
 3. gólmani se nepočítají do celkového počtu registrovaných, jediná podmínka je že nesmí chytat divizi. Nižší soutěž bez problémů a platí pro soutěže dospělích.
 4. ženy a dívky nejsou počítány do registrovaných hráčů.
 5. registrovaní hráči na soupisce budou označeni značkou RH a Divizní RHD, v případě neoznačení a nastoupení hráče bude zápas kontumován.
 6. do zápasu mohou nastoupit pouze dva registrovaní hráči, nepočítá se gólman ani ženy a dívky.
 7. každý registrovaný hráč bude mít na dodané soupisce za jaký tým je registrován a jakou soutěž hraje pro ověření u ČFbU!
 8. každý tým nastupuje vždy celý ve stejné barvě, upřednostňujeme dresy s čísly. Do zápasu může nastoupit pouze hráč uveden na soupisce.
 9. v playoff a předkole playoff může nastoupi pouze hráč který odehraje v základní skupině minimálně 8 zápasů! ( nepočítá se gólman ).
 10. každý hráč může absolvovat pouze jeden přestup za sezónu!
 11. povolený přestup je povolen po 3 až 4.kolem a mezi 6 až 7.kolem!
 12. povoleno je za sezónu měnit pouze 4 hráče!!
 13. registrovaný hráč může být napsán pouze před začátkem sezóny, v přestupním termínu to není povoleno!
 14. každý přestup musí být nahlášen vedení AFL Broumov.
 15. hostování hráčů je v lize zakázáno.
 16. po zkušenostech z minula ze nebudou udělovat žádné vyjímky!
 17. každý kapitán bude mít při zápase pásku aby bylo poznat zda je opravdu kapitán a je oprávněn hovořit s rozhodčím.
 18. hráč který není kapitánem týmu nesmí diskutovat s rozhodčím.

3.zápis o utkání:

 1. každý kapitán si před začátkem zápasu v hracím dnu vyzvedne soupisku kde odškrtne aktuální soupisku hráčů pro daný zápas, po zápase soupisku odevzdá na časomíře! Prosíme dodržovat, píší se online zápisy + statistiky a neodevzdáním ihned po zápase přiděláváte práci organizátorům.
 2. nastoupení hráče mimo odsouhlasenou soupisku vede ke kontumaci zápasů kde tento hráč nastoupil.
 3. po každém kole bude zápis převeden na web do statistik hráčů a výsledky do tabulek.

4.rozhodčí a tresty:

 1. rozhodčí deleguje na žádost vedení AFL Broumov komise rozhodčích Českého florbalu.
 2. běžné vyloučení je na 2 minutu a 5 minuty větší, osobní trest je 10 minut.
 3. nebude tolerován žádný slovní ani fyzický výpad na rozhodčí, tresty vyloučení dle posouzení rozhodčích.
 4. hráč který nebude kapitánem ( označen kapitánskou páskou ) bude upozorněn o případném vyloučení, opakované je už automaticky trest 2 minut.
 5. slovní napadání organizátorů ( časomíra a podobně ) bude trestána vedením ligy ( trest minimálně na jeden zápas opakovaně vyloučení trvale z ligy ).
 6. organizátor ligy neručí za nominaci rozhodčích ani za jejich výkon, a nemůže ho ani řešit.
 7. fyzické napadnutí rozhodčího bude pro hráče pod trestem vyloučení z AFL Broumov trvale!
 8. hráč který napadne jiného hráče (nepočítá se oplácení to řeší rozhodčí) je automaticky vyloučen na dvě hrací kola (nikoli zápas)!
 9. hráč, který obdrží 2x ČK2/ČK3 během jedné sezony bude ihned vyloučen ze soutěže a nesmí se již nikdy účastnit!
 10. tým který obdrží 4x ČK2/ČK3 je automaticky vyloučen bez nároku na vrácení startovného!
 11. veškeré závažné provinění proti pravidel AFL Broumov řeší disciplinární komise složená z vedení ligy a případně kapitánů ligy.

5.pokuty:

 1. za nenastoupení k zápasu ( kontumace 0:5 ) 200,- za jeden zápas. Hradí se na časomíře oproti dokladu.
 2. za ČK1 platí tým 100,- ( jeden zápas stop automaticky ).
 3. za ČK2 platí tým 200,- ( 1.kolo stop automaticky ).
 4. za ČK3 platí tým 300,- ( 2.kola stop automaticky + disciplinární komise vedení ligy ).
 5. nedodání soupisky v daném termínu 100,- ( platí pro všechny termíny dodání soupisky ).
 6. nevrácení zápisu 50,- ( zápis je úřední dokument pro kontrolu statistik ).
 7. vyloučení z ligy pokuta 500,- ( hradí tým z kterého byl hráč vyloučen ).
 8. trest za napadení hráče nebo rozhodčího 500,-.

Důležité na závěr!

  Od všech hráčů a týmů ale i návštěvníků ligy se očekává slušné chování jak v prostorách haly ale také přímo na hřišti ve hře. Organizátor si vyhrazuje právo dodatečně trestat veškerá provinění proti propozicím ligy, ale také nevhodné chování nad rámec slušného chování. Nebude tolerováno žádné nevhodné chování vůči ostatním hráčům, ale i vůči ostatním lidem v hale. Dále upozorňujeme týmy, že v šatnách by neměli nechávat cenné věci, jelikož není možné zajistit dohled v šatnách. Doporučujeme si cennosti nosit sebou, nebo požádat o klíče od šatny na časomíře. Klíče jsou k dispozici vždy dva na jednu šatnu tedy pro každý tým jeden klíč. Klíče vždy vracet opět na časomíru! Návštěvníci se mohou pohybovat pouze nahoře na ochoze, do prostoru hrací plochy mohou pouze hráči a organizační pracovníci kolem AFL Broumov. Není také dovoleno nosit do prostoru hrací plochy ( míněno hlavní prostor haly ) žádné skleněné láhve ale také nápoje v plechovém obalu a to kvůli případnému vylití na zem. Opravdu prosíme o dodržování propozic a všech nařízení, každé porušení jen vede k znemožnění dalšího fungování ligy a turnajů v Broumově!

Disciplinární řízení a tresty

Disciplinární tresty a řízení Veškeré disciplinární prohřešky řeší vedení ligy ve složení Bc. Miroslav Frömmel, Ladislav Vít. Své rozhodnutí o věci zveřejňují na webu AFL Broumov v sekci Disciplinární řízení. Proti rozhodnutí vedení ligy se nelze odvolat!

banner 1200x300 AFL

Nejlepší hráči sezóny