Propozice ligy 2019/20

Propozice ligy pro sezónu 2019/20.

1.herní systém:

 1. Hrací plocha je 28x13 metrů.
 2. Herní systém 3+1
 3. Minimální počet hráčů na hřišti 2+1 nebo 3+0, pokud je méně hráčů nemůže tým nastoupit.
 4. Hrací čas je 3x7 minut hrubého času, čas se zastavuje pouze poslední dvě minuty poslední třetiny a to pokud je rozdíl skóre 4 góly a méně.
 5. Hraje se dle aktuálních pravidel českého florbalu na danou sezónu!
 6. Každý hráč musí mít dres s číslem, bez dresu s číslem nelze nastoupit!
 7. Rozhodčí nominuje komise rozhodčích Českého Florbalu.
 8. Týmy se dostaví do haly 30 minut před prvním zápasem. Časy zápasů se mohou posouvat na dřívější čas, proto dřívější dostavení se k zápasům.
 9. Během základní skupiny a předkola playoff není povolen time-out
 10. Za nenastoupení k zápasu kontumace 5:0 pro soupeře, čekací doba 3 minuty po pevně daném čase zápasu dle rozpisu a pokuta dle sazby pokut.
 11. Za nenastoupení na dvě ligová kola následuje vyřazení týmu z ligy a to doživotně a kontumace všech zápasů ve prospěch soupeřů..
 12. Bodové hodnocení: 3 body vítězství, 2 body výhra na nájezdy, 1 bod prohra na nájezdy, 0 bodů prohra.
 13. Při nerozhodném stavu se jede série tří nájezdů, poté náhlá smrt.
 14. Liga má 10 kol základní části a každý tým odehraje 8 hracích dnů.
 15. Prvních 6 týmů postupuje rovnou do čtvrtfinále, týmy na 7. – 16.místě budou hrát předkolo playoff o dvě postupová místa ( dvě skupiny a z každé spotupuje vítěz ).
 16. První čtyři týmy si po odehrání předkola zvolí své soupeře, popořadě od prvního po čtvrté ( termín bude vždy upřesněn ).
 17. Čtvrtfinále a semifinále se odehraje na dva zápasy, kde při rovnosti bodů rozhodne skóre a při rovností i skóre rozhodnou nájezdy.

2.soupisky hráčů:

 1. Na soupisce může být celkem 19 hráčů včetně gólmanů včetně 4 změn za sezónu v přestupovém období.
 2. Přestupové období je otevřené do 2. kola ligy a mezi 4 – 6.kolem. Registrovaný hráč smí být zapsán pouze do začátku AFL ligy. Bez zapsání na soupisku nelze nastoupit k utkání.
 3. Každý registrovaný hráč musí být označen „R“ a také tým za který nastupuje, po prvním nastoupení za registrovaný tým bude kontrolováno jakou soutěž hráč hraje. (důvodem je že někteří hráči do nastoupení nevědí kam budou zařazeni )
 4. Povoleno je mít na soupisce tři registrované hráče do pole, maximální soutěž je povolena Divize a zde může být pouze jeden hráč takové soutěže. U dorostu se může účastnit z první ligy koše B a níže! Junioři mohou nastoupit pouze pokud hráč hraje v koši D a níže! U hráčů do 15 let se soutěže nehlídají.
 5. Do registrovaných se nepočítají hráči kteří hrají za svůj tým minimálně dva roky a mají odehráno za sezónu minimálně patnáct zápasů. Pokud hráč přestoupí výhoda končí. Neplatí pro hráče celostátní soutěže dospělích a Divize!
 6. Gólmani se nepočítají do celkového počtu registrovaných, jediná podmínka je že nesmí chytat divizi a výše. Nižší soutěž bez problémů a platí pro soutěže dospělých. Gólman mladší osmnácti let není omezen soutěží ve které chytá.
 7. Ženy a dívky nejsou počítány do registrovaných hráčů.
 8. Do zápasu mohou nastoupit pouze dva registrovaní hráči, nepočítá se gólman ani ženy a dívky. Bude nekompromisně trestáno jakékoli porušení!
 9. Každý tým nastupuje vždy celý ve stejné barvě, dresy s čísly. Do zápasu může nastoupit pouze hráč uveden na soupisce.
 10. V playoff a předkole playoff může nastoupí pouze hráč který odehraje v základní skupině minimálně 6 zápasů! ( nepočítá se gólman ).
 11. Každý hráč může absolvovat pouze jeden přestup za sezónu!
 12. Každý přestup musí být nahlášen vedení AFL Broumov.
 13. Hostování hráčů je v lize zakázáno. 

3.zápis o utkání:

 1. Každý kapitán si před začátkem zápasu vyzvedne soupisku kde odškrtne aktuální soupisku hráčů pro daný zápas a doplní čísla dresů. Soupisku odevzdá na časomíře před zápasem!
 2. Nastoupení hráče mimo odsouhlasenou soupisku vede ke kontumaci zápasů kde tento hráč nastoupil.
 3. Do zápisu rozhodčí napíší důvod udělení ČK 1-3.
 4. Rozhodčí hlásí na časomíře čísla dresů hráčů střelce a asistence.
 5. Po každém zápase má možnost rozhodčí zapsat nějaké upozornění na kázeňské přestupky.

4.rozhodčí a tresty:

 1. Běžné vyloučení je na 2 minutu a 5 minuty větší, osobní trest je 10 minut.
 2. Nebude tolerován žádný slovní ani fyzický výpad na rozhodčí, tresty vyloučení dle posouzení rozhodčích.
 3. Hráč který nebude kapitánem ( označen kapitánskou páskou ) bude upozorněn o případném vyloučení, opakované je už automaticky trest 2 minut.
 4. Slovní napadání organizátorů ( časomíra a podobně ) bude trestána vedením ligy ( trest minimálně na jeden zápas opakovaně vyloučení trvale z ligy ).
 5. Organizátor ligy neručí za nominaci rozhodčích ani za jejich výkon, a nemůže ho ani řešit.
 6. Fyzické napadnutí rozhodčího bude pro hráče pod trestem disciplinární komise dle závažnosti a to až doživotním zákazem!
 7. Hráč který napadne jiného hráče (nepočítá se oplácení to řeší rozhodčí) je automaticky vyloučen na dvě hrací kola (nikoli zápas)!
 8. Hráč, který obdrží 2x ČK2/ČK3 během jedné sezony bude ihned vyloučen ze soutěže a nesmí se již nikdy účastnit!
 9. Tým který obdrží 4x ČK2/ČK3 je automaticky vyloučen bez nároku na vrácení startovného!
 10. Tým který poruší pravidla o počtu registrovaných hráčů, bude potrestán odpočtem bodů za všechny zápasy ve kterých došlo k porušení propozic!
 11. Pokud tým poruší pravidla o počtu registrovaných hráčů v předkole nebo playoff, bude diskvalifikován!
 12. Veškeré závažné provinění proti pravidel AFL Broumov řeší disciplinární komise složená z vedení ligy a případně kapitánů ligy.

5.pokuty:

 1. za nenastoupení k zápasu ( kontumace 0:5 ) 200,- za jeden zápas. Hradí se na časomíře oproti dokladu.
 2. za ČK1 platí tým 100,- ( jeden zápas stop automaticky ).
 3. za ČK2 platí tým 200,- ( 1.kolo stop automaticky ).
 4. za ČK3 platí tým 300,- ( 2.kola stop automaticky + disciplinární komise vedení ligy ).
 5. nedodání soupisky v daném termínu 100,- ( platí pro všechny termíny dodání soupisky ).
 6. nevrácení zápisu 50,- ( zápis je úřední dokument pro kontrolu statistik ).
 7. vyloučení z ligy pokuta 500,- ( hradí tým z kterého byl hráč vyloučen ).
 8. trest za napadení rozhodčího 300,- až 500,-.

Důležité na závěr!

  Od všech hráčů a týmů ale i návštěvníků ligy se očekává slušné chování jak v prostorách haly ale také přímo na hřišti ve hře. Organizátor si vyhrazuje právo dodatečně trestat veškerá provinění proti propozicím ligy, ale také nevhodné chování nad rámec slušného chování. Nebude tolerováno žádné nevhodné chování vůči ostatním hráčům, ale i vůči ostatním lidem v hale. Dále upozorňujeme týmy, že v šatnách by neměli nechávat cenné věci, jelikož není možné zajistit dohled v šatnách. Doporučujeme si cennosti nosit sebou, nebo požádat o klíče od šatny na časomíře. Klíče jsou k dispozici vždy dva na jednu šatnu tedy pro každý tým jeden klíč. Klíče vždy vracet opět na časomíru! Návštěvníci se mohou pohybovat pouze nahoře na ochoze, do prostoru hrací plochy mohou pouze hráči a organizační pracovníci kolem AFL Broumov. Není také dovoleno nosit do prostoru hrací plochy ( míněno hlavní prostor haly ) žádné skleněné láhve ale také nápoje v plechovém obalu a to kvůli případnému vylití na zem. Opravdu prosíme o dodržování propozic a všech nařízení, každé porušení jen vede k znemožnění dalšího fungování ligy a turnajů v Broumově!

Disciplinární řízení a tresty

Disciplinární tresty a řízení veškeré disciplinární prohřešky řeší vedení ligy ve složení Bc. Miroslav Frömmel, Ladislav Vít. Své rozhodnutí o věci zveřejňují na webu AFL Broumov v sekci Disciplinární řízení. Proti rozhodnutí vedení ligy se nelze odvolat!