Propozice 2023/24

Propozice ligy pro sezónu 2023/24.

1.herní systém:

 1. Hrací plocha je 28x13 metrů.
 2. Herní systém 3+1
 3. Minimální počet hráčů na hřišti 2+1 nebo 3+0, pokud je méně hráčů nemůže tým nastoupit.
 4. Hrací čas je 3x7 minut hrubého času, čas se zastavuje pouze poslední dvě minuty poslední třetiny a to pokud je rozdíl skóre 4 góly a méně.
 5. Hraje se dle aktuálních pravidel českého florbalu na danou sezónu!
 6. Každý hráč musí mít dres s číslem, bez dresu s číslem nelze nastoupit!
 7. Rozhodčí nominuje komise rozhodčích Českého Florbalu.
 8. Týmy se dostaví do haly 30 minut před prvním zápasem. Časy zápasů se mohou posouvat na dřívější čas, proto dřívější dostavení se k zápasům.
 9. Během základní skupiny a předkola playoff není povolen time-out
 10. Za nenastoupení k zápasu kontumace 5:0 pro soupeře, čekací doba 3 minuty po pevně daném čase zápasu dle rozpisu a pokuta dle sazby pokut!
 11. Za nenastoupení na dvě ligová kola následuje pokuta dle sazebníku pokut!
 12. Bodové hodnocení: 3 body vítězství, 2 body výhra na nájezdy, 1 bod prohra na nájezdy, 0 bodů prohra.
 13. Při nerozhodném stavu se jede série tří nájezdů, poté náhlá smrt.
 14. Liga se hraje dle daného rozpisu zápasů, může se lišit dle počtu týmů v sezóně.
 15. Pokud je méně týmů než osm, se systém playoff takto: první dva týmy přímo playoff a další čtyři týmy předkolo playoff odkud postoupí pouze dva týmy. Playoff se hraje na dva zápasy, finále a o třetí místo pouze na jeden zápas.
 16. Pokud je více jak 8 týmů je systém playoff zveřejněn během základní části ligy.
 17. Pokud nastane mimořádná situace a omezení sportu, bude řešeno operativně.

2.soupisky hráčů:

 1. Na soupisce může být celkem 19 hráčů včetně gólmanů včetně 4 změn za sezónu v přestupovém období.
 2. Přestupové období je otevřené do 4. kola ligy. Registrovaný hráč smí být zapsán pouze do začátku AFL ligy. Bez zapsání na soupisku nelze nastoupit k utkání.
 3. Registrovaní hráči se nepočítají z nejnižší regionální soutěží ( rozdíl mezi těmito hráči a neregistrovanými je minimální ) Důležité je že takový hráč nesmí nastoupit k žádnému utkání vyšší soutěže než nejnižší regionální. V takovém případě platí pravidla pro registrované hráče viz bod 5.
 4. Každý registrovaný hráč musí být označen „R“ a také tým za který nastupuje, po prvním nastoupení za registrovaný tým bude kontrolováno jakou soutěž hráč hraje. (důvodem je že někteří hráči do nastoupení nevědí kam budou zařazeni ).
 5. Povoleno je mít na soupisce tři registrované hráče do pole, maximální soutěž je povolena Divize a to pouze jeden hráč. Junioři a dorost mohou nastoupit bez omezení a počítají se do registrovaných hráčů dokud nenastoupi v soutěži mužů, pak platí nejvyšší soutěž Divize. Porušení bude pokutováno dle sazebníku pokut!
 6. Do registrovaných se nepočítají hráči kteří hrají za svůj tým minimálně dva roky a mají odehráno 15 zápasů za uplynulé dvě sezóny.
 7. Gólmani se nepočítají do celkového počtu registrovaných, jediná podmínka je že nesmí chytat vyšší jak Divizi. Gólman mladší osmnácti let není omezen soutěží ve které chytá.
 8. Ženy a dívky nejsou počítány do registrovaných hráčů.
 9. Do zápasu mohou nastoupit pouze dva registrovaní hráči, nepočítá se gólman ani ženy a dívky. Bude nekompromisně trestáno, automatická kontumace zápasu!
 10. Každý tým nastupuje vždy celý ve stejné barvě, dresy s čísly. Do zápasu může nastoupit pouze hráč uveden na soupisce.
 11. V playoff a předkole playoff může nastoupí pouze hráč který odehraje v základní skupině minimálně 6 zápasů! ( nepočítá se gólman ).
 12. Každý hráč může absolvovat pouze jeden přestup za sezónu!
 13. Každý přestup musí být nahlášen vedení AFL Broumov.
 14. Hostování hráčů je v lize zakázáno, vyjimku mají týmy DDM Ulita Broumov. 

3.zápis o utkání:

 1. Každý kapitán si před začátkem zápasu vyzvedne soupisku kde odškrtne aktuální soupisku hráčů pro daný zápas a doplní čísla dresů. Soupisku odevzdá na časomíře ihned po zápase!
 2. Nastoupení hráče mimo odsouhlasenou soupisku vede ke kontumaci zápasů kde tento hráč nastoupil.
 3. Do zápisu rozhodčí napíší důvod udělení ČK 1-3.
 4. Rozhodčí hlásí na časomíře čísla dresů hráčů střelce a asistence.
 5. Po každém zápase má možnost rozhodčí zapsat nějaké upozornění na kázeňské přestupky.

4.rozhodčí a tresty:

 1. Běžné vyloučení je na 2 minutu a 2+2 minuty větší, osobní trest je 10 minut.
 2. Nebude tolerován žádný slovní ani fyzický výpad na rozhodčí, tresty vyloučení dle posouzení rozhodčích.
 3. Hráč který nebude kapitánem ( označen kapitánskou páskou ) bude upozorněn o případném vyloučení, opakované je už automaticky trest 2 minut.
 4. Slovní napadání organizátorů ( časomíra a podobně ) bude trestána vedením ligy ( trest minimálně na jeden zápas opakovaně vyloučení trvale z ligy ).
 5. Organizátor ligy neručí za nominaci rozhodčích ani za jejich výkon, a nemůže ho ani řešit.
 6. Fyzické napadnutí rozhodčího bude pro hráče pod trestem disciplinární komise dle závažnosti a to až doživotním zákazem!
 7. Hráč který napadne jiného hráče (nepočítá se oplácení to řeší rozhodčí) je automaticky vyloučen na dvě hrací kola (nikoli zápas)!
 8. Pokud tým poruší pravidla o počtu registrovaných hráčů v předkole nebo playoff, bude diskvalifikován!
 9. Veškeré závažné provinění proti pravidel AFL Broumov řeší disciplinární komise složená z vedení ligy a případně kapitánů ligy.

5.pokuty a tresty:

 1. za nenastoupení k zápasu ( kontumace 0:5 ) 300,- za jeden zápas. Hradí se na časomíře oproti dokladu.
 2. technický trest - žádná pokuta a žádný další trest
 3. trest do konce utkání 100,- ( jeden zápas stop automaticky ).
 4. nedodání soupisky v daném termínu 100,- ( platí pro všechny termíny dodání soupisky ).
 5. nevrácení zápisu 50,- ( zápis je úřední dokument pro kontrolu statistik ).
 6. za nenastoupení dvě kola pokuta 1500,- ( kontumace neodehraných utkání 5:0 pro soupeře )
 7. vyloučení z ligy pokuta 500,- ( hradí tým z kterého byl hráč vyloučen ).
 8. porušení pravidel o registrovaném hráči pokuta 400,- ( kontumace daného zápasu kde hráč nastoupil )
 9. trest za napadení rozhodčího 300,- až 1500,-.

Důležité na závěr!

  Od všech hráčů a týmů, ale i návštěvníků ligy se očekává slušné chování jak v prostorách haly, ale také přímo na hřišti ve hře. Organizátor si vyhrazuje právo dodatečně trestat veškerá provinění proti propozicím ligy, ale také nevhodné chování nad rámec slušného chování. Nebude tolerováno žádné nevhodné chování vůči ostatním hráčům, ale i vůči ostatním lidem v hale. Dále upozorňujeme týmy, že v šatnách by neměli nechávat cenné věci, jelikož není možné zajistit dohled v šatnách. Doporučujeme si cennosti nosit sebou, nebo požádat o klíče od šatny na časomíře. Klíče jsou k dispozici vždy dva na jednu šatnu tedy pro každý tým jeden klíč. Klíče vždy vracet opět na časomíru! Návštěvníci se mohou pohybovat pouze nahoře na ochoze, do prostoru hrací plochy mohou pouze hráči a organizační pracovníci kolem AFL Broumov. Není také dovoleno nosit do prostoru hrací plochy ( míněno hlavní prostor haly ) žádné skleněné láhve ale také nápoje v plechovém obalu a to kvůli případnému vylití na zem. Opravdu prosíme o dodržování propozic a všech nařízení, každé porušení jen vede k znemožnění dalšího fungování ligy a turnajů v Broumově!

Disciplinární řízení a tresty

Disciplinární tresty a řízení veškeré disciplinární prohřešky řeší vedení ligy. Své rozhodnutí o věci zveřejňují na webu AFL Broumov v sekci Disciplinární řízení. Proti rozhodnutí vedení ligy selze odvolat za poplatek 300,- za čas opětovného řešení!