V sobotu 25.11.2017 došlo v zápase Legendy G.m.b.H. vs Pštrosové k hrubému porušení propozic ligy!

Jedná se o bod propozic: 4.rozhodčí a tresty: 7) hráč který napadne jiného hráče je automaticky vyloučen na jedno hrací kolo (nikoli zápas )!

Dále byla udělena ČK3 - Pavel Mlynář ( Pštrosové ), Jan Pich ( Legendy G.m.b.H.), Petr Kysilka ( Legendy G.m.b.H.).

Vedení ligy proto všem jmenovaným uděluje trest zákazu startu na 8.zápasů tedy dvě hrací kola, pokuta 300,- za ČK3 pro každého plus podmínka do konce soutěže. Podmínka znamená že hráč se nesmí dopustit hrubého chování, nesmí obdržet ČK. Pokud by k tomu došlo bude hráč vyloučen ze soutěže. Pokuta musí být uhrazena  v 7.kole ligy tedy v Lednu 2018!

Důležité rozhodnutí je také to že hráč který má udělený trest a nebude moc vykonat, přesouvá se mu trest do další sezóny. Hodláme toto zavést i do propozic a to vše na základě sobotních událostí. Vedení ligy odmítá takové chování tolerovat a bude apelovat na rozhodčí aby pískali jakékoli náznaky takového chování jak vůdči hráčům tak i vůdči rozhodčím. Chápeme že na ligu jezdí i nováčci kteří se učí a podobně, ale nedává to nikomu důvod takto se chovat! Dost často hráči zapomínají že i ten kdo píská je člověk a může dělat chyby!!

Broumov2AFL Broumov je podporována grantem města Broumov